Wybierz moduły swojej aplikacji mobilnej

Poznaj szczegóły funkcjonalności poszczególnych modułów aplikacji mobilnej

1. Szlaki turystyczne

Moduł pozwala na publikowanie tras szlaków turystycznych w aplikacji mobilnej oraz wskazywanie lokalizacji urządzenia na mapach. Dla każdego szlaku można dodawać dowolną ilość punktów POI na mapie.

2. Gospodarka odpadami

Moduł umożliwiający publikowanie harmonogramów wywozów odpadów, oznaczanie punktów zbiórek, a także elementy edukacyjne związane z segregacją odpadów i ekologią.

3. Ciekawe miejsca

Moduł umożliwiający zamieszczanie informacji o ciekawych turystycznie miejscach w regionie, z podziałem na dowolne kategorie, np. „Zabytki”, „Parki”, „Kina”.

4. Zgłoś usterkę

Moduł służy do zgłaszania bezpośrednio w aplikacji mobilnej awarii, usterek i innych sytuacji wymagających interwencji ze strony samorządu.

5. Aktualności i wydarzenia

Moduł pozwala na dodawanie artykułów „z życia gminy” oraz wydarzeń, dzięki którym mieszkańcy mogą być zawsze na bieżąco.

6. Wypoczynek i rozrywka

Moduł umożliwia dodawanie miejsc wypoczynku w najbliższej okolicy, z podziałem na kategorie takie jak Restauracje, Bary, Plener czy Ośrodki Sportowe.

7. Informacje

Moduł umożliwia wysyłanie do mieszkańców bieżących, ważnych informacji, podzielonych na kategorie, w których będzie zamieszczona lista przesyłanych artykułów.

8. Ostrzeżenia

Moduł pozwala na udostępnianie ostrzeżeń meteorologicznych, utrudnień komunikacyjnych czy wyłączeń prądu, dzięki którym mieszkańcy będą zawsze wiedzieli o różnych zagrożeniach etc.

9. Urząd

Moduł służy do tworzenia wykazu danych kontaktowych do urzędu, pozwala również na bezpośredni kontakt z urzędem dzięki funkcji „Napisz do nas”. Możliwe jest również tworzenie ankiet do użytkowników.

10. Ważne telefony

Moduł pokazuje dane teleadresowe różnych placówek. Podzielony jest na kategorie według ważnych instytucji, np. Posterunek Policji, Wodociągi, Ośrodek Pomocy Społecznej etc.

11. Ważne miejsca

Moduł umożliwia zamieszczanie informacji o użytecznych miejscach, takich jak Biblioteki, Centrum Kultury, Handel 24h, Ośrodki Zdrowia czy Apteki. 

12. Nasze zwierzaki

Moduł pozwala zamieszczać i publikować informacje o zaginięciach zwierzaków, możliwości zaadoptowania pupila czy interwencjach.

13. Ogłoszenia

Moduł służy do publikowania ogłoszeń przez użytkowników typu „sprzedam” czy „oddam”, z podziałem na kategorie, m.in. Nieruchomości, Samochody, Zabawki, Meble etc.

14. Komunikacja

Moduł przeznaczony jest do publikowania rozkładu jazdy komunikacji publicznej w ramach kategorii wprowadzonych przez samorząd.

15. Praca

Moduł pozwala dodawać ogłoszenia o pracy przez pracodawców, a także publikować informacje przez użytkowników o poszukiwaniu pracy.

16. Kierowcy

Moduł umożliwia przesyłanie i przeglądanie informacji o ruchu drogowym w aplikacji w zakresie Utrudnień, Cen paliw oraz Fotoradarów.

17. Hotele i pensjonaty

Moduł służy do udostępniania informacji o miejscach noclegowych dla turystów. Funkcjonalność ta może służyć również jako promocja lokalnych biznesów.

18. Szkoła

Moduł umożliwia przekierowanie do zewnętrznej aplikacji lub strony www, odpowiadających za komunikację w placówkach oświaty.

19. Galeria

Moduł pozwoli na publikację zdjęć i grafik według katalogów związanych z konkretnymi wydarzeniami i tematami.

20. Pogoda

Moduł pokazuje lokalną prognozę pogody dla najbliższej okolicy w dniu bieżącym oraz na trzy kolejne dni w zakresie temperatury, opadów i zachmurzenia.

21. Wizytówka

Moduł przeznaczony jest do opisu najistotniejszych informacji dla samorządu. Może służyć jako przedstawienie historii gminy, miasta czy powiatu, ale również odpowiadać za podstawowe wprowadzenie w najważniejsze informacje na temat gminy, miasta czy powiatu dla mieszkańców.

22. Biznes

Moduł służy przede wszystkim lokalnym przedsiębiorcom do wyszukiwania informacji na temat Zamówień publicznych, Przetargów czy Ofert inwestycyjnych.

23. Służba zdrowia

Moduł umożliwia publikowanie informacji o bazie medycznej w regionie. Znajdą się w nim kategorie takie jak Szpitale, Przychodnie, Lekarze czy Uzdrowiska

24. Czytnik kodów QR

Moduł pozwoli na generowanie oraz odczytywanie kodów QR. Dla wybranych wpisów w aplikacji mobilnej będą generowane kody QR możliwe do pobrania w panelu mobis. Zeskanowanie takiego kodu wyświetli użytkownikowi wpis bez konieczności wyszukiwania go w aplikacji mobilnej.

25. Facebook

Moduł przeznaczony jest do przekierowania bezpośrednio na oficjalny fanpage urzędu z aplikacji mobilnej.

26. Mapa

Moduł Mapy służy do pokazania wszystkich punktów oznaczonych wcześniej we wpisach w jednym miejscu. Dzięki temu użytkownik wchodząc w mapę może znaleźć interesujące go miejsca.

27. Moje sprawy

Moduł jest formą indywidualnego zbioru informacji i komunikatów związanych z wysłanymi przez użytkownika zapytaniami, zgłoszeniami treści etc. Z poziomu panelu administracyjnego możliwe jest zarządzanie wszystkimi zgłoszeniami w ww. module.

28. Podatki i opłaty

Moduł pozwoli na założenie użytkownikowi indywidualnego konta, przez które będzie miał dostęp do e-usług, dzięki integracji modułu z systemami informatycznymi działającymi na terenie samorządu.